Ważną i nieodłączną częścią pracy fizjoterapeuty jest medyczny trening terapeutyczny. Mądrze zaplanowany i dobrze poprowadzony trening często daje niesamowite efekty terapeutyczne, objawiające się zmniejszeniem dolegliwości bólowych, zwiększeniem zakresu ruchomości stawów, poprawą kontroli motorycznej oraz często przez nas nieanalizowanym skutkiem- wyrzutem hormonów, poprawą pracy narządów wewnętrznych oraz modyfikacją funkcji ośrodkowego układu nerwowego. Pacjenci, którym został prawidłowo przeprowadzony taki trening pod okiem kompetentnego fizjoterapeuty mają też możliwość samodzielnego wykonywania zaleconych ćwiczeń w domu, co jest kluczowym elementem terapii. Doświadczenie w dziedzinie prowadzenia szkoleń pozwoliło nam na wychwycenie niedoskonałości prowadzonych kursów. Zauważyliśmy konieczność zmiany dotychczasowych warsztatów, wymuszoną przez uwagi kursantów oraz potrzebę ciągłego doskonalenia wykonywanej terapii. Dlatego też zapraszamy na nową odsłonę szkolenia.
Opis szkolenia: Szkolenie tak naprawdę zaczyna się na miesiąc przed zaplanowanymi terminami, ponieważ wtedy kursanci mają dostęp do platformy gdzie mogą pobrać materiały szkoleniowe co umożliwi im lepsze przygotowanie się do szkolenia jak i zgromadzenie ewentualnych pytań.
W porównaniu do poprzednich edycji będziemy wymagający zarówno wobec siebie jak i kursantów, więc szybko przejdziemy do złożonych rozważań klinicznych, popartych badaniami naukowymi jak i studium przypadku. Pierwszy moduł jest poświęcony roli i strategii medycznego treningu terapeutycznego oraz stabilizacji centralnej i obwodowej z uwzględnieniem regeneracji tkanki mięśniowej, nerwowej i aparatu więzadłowego stawów. Jednakże nie możemy zapomnieć o złożoności topograficznej omawianych struktur. Przykładowo nie da się omawiać skrócenia funkcjonalnego mięśni kulszowo-goleniowych nie omawiając więzadła podkolanowego skośnego lub też omawiać funkcję stawu kolanowego nie analizując więzadła będącego połączeniem między kością strzałkową, a więzadłem podkolanowym (popliteofibular ligament). Drugi moduł natomiast obejmuje medyczny trening terapeutyczny w jednostkach chorobowych z opisem przypadków i z rzeczywistymi pacjentami w trakcie szkolenia. W trzecim module skupiamy się na zaawansowanych technikach wykorzystywanych w sporcie profesjonalnym oraz amatorskim.
Fizjoterapeuta
(PT, MT II, PhD)
Kurs prowadzony przez: doświadczonych fizjoterapeutów, którzy swoją wiedzę czerpią z codziennej pracy z pacjentami oraz dzięki prowadzeniu wykładów głównie z dziedziny anatomii na uczelniach wyższych.
Opis szkolenia: Szkolenie zaczyna się od przedstawienia złożonego zagadnienia, którym jest funkcjonalna stabilność stawów. Pierwszy moduł jest poświęcony roli i strategii medycznego treningu terapeutycznego oraz stabilizacji centralnej i obwodowej z uwzględnieniem regeneracji tkanki mięśniowej, nerwowej i aparatu więzadłowego stawów. Drugi moduł natomiast obejmuje medyczny trening terapeutyczny w jednostkach chorobowych z opisem przypadków i z rzeczywistymi pacjentami w trakcie szkolenia. W trzecim module skupiamy się na zaawansowanych technikach wykorzystywanych w sporcie profesjonalnym oraz amatorskim.