Sposób organizacji:
Kurs organizowany jest w ramach działalności niepublicznej placówki kształcenia ustawicznego. Składa się z 10 czterodniowych modułów (kolejno EB, EII, KI, KII, EIII, EM, KIII, KIV, KM, repetytorium i egzamin – w sumie 360godzin). Moduły „E” dotyczą stawów obwodowych, zaś oznaczone literą „K” skupiają się na osi ciała (kręgosłupie, miednicy oraz klatce piersiowej). Kurs zakończony jest teoretycznym egzaminem pisemnym oraz egzaminem praktycznym, obejmującym zakres całego szkolenia.
Warunkiem przystąpienia do egzaminu terapii manualnej jest zaliczenie wszystkich dziewięciu modułów kursu MT I. Do egzaminu można podchodzić pomimo braku udziału w godzinach klinicznych, są one jednak niezbędne do otrzymania certyfikatu poziomu MTI. Szkolenie prowadzone jest w języku polskim.
Szkolenia prowadzone są w odpowiednio dostosowanej sali edukacyjnej o powierzchni ok. 130 metrów kwadratowych z dobrą akustyką. Sala wyposażone jest w sprzęt audiowizualny, kozetki rehabilitacyjne z regulacją wysokości oraz pomoce dydaktyczne w postaci modeli anatomicznych i plansz. Oprócz głównego Instruktora, na szkoleniu obecni są asystenci w ilości adekwatnej do liczby kursantów. Część praktyczna prowadzona jest w parach oraz mniejszych grupach - na jednego Prowadzącego/Asystenta przypada maksymalnie 10-12 uczestników.
Cel edukacyjny kursu:
Celem kursu „Terapia manualna według standardów IFOMPT” jest zdobycie wiedzy teoretycznej oraz nabycie praktycznych umiejętności badania, diagnozowania różnicowego i prowadzenia terapii w sferze zaburzeń narządu ruchu.
PT, OMPT, Instruktor MT